PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 151 047
ocen
7,6 10 1 151047
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Średniak

ocenił(a) film na 5

Jakoś mnie tam specjalnie nie zachwycił więc daje tylko 5/10
Wcześniej oglądałem film "Babel - 2006 rok" - jak komuś ten film przypadł do gustu to tamten na pewno mu się spodoba, bo faktycznie chodzi o to samo co tutaj tylko jednak Babel wg mnie jest lepszy.

ocenił(a) film na 8
Raizo601

Jeśli wspominasz Babel, to ja polecam Tobie 21 gramów. Jeszcze lepszy od Babel, zdecydowanie.

użytkownik usunięty
Raizo601

Babel to akurat najsłabszy film o tej konstrukcji scenariusza

A, jaki jest najlepszy?

użytkownik usunięty
neo_angin

Z tych co oglądałem

1.Amores perros
2.Traffic
3.21 gramów
4.Miasto gniewu
5.Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady
6.Babel

Muszę sobie je zobaczyć bo lubię tą budowę. "Babel" widziałem.

użytkownik usunięty
neo_angin

no i jeszcze filmy Roberta Altmana, czyli prekursora tego stylu

Wiem.

użytkownik usunięty
neo_angin

i Guy Ritchie'go tyle że on komedie z tego robił

ocenił(a) film na 4
Raizo601

Nastawiłem się na coś rewelacyjnego, a dostałem film zaledwie przeciętny. Całość strasznie naciągana i dość nieprawdopodobna. Najgorsze, że film sprawiał wrażenie strasznie sztucznego. Odniosłem wrażenie jakby reżyser na siłę próbował wywołać w widzach określone emocje, czego bardzo nie lubię. Pretensjonalność i ckliwość prowadzą do zguby, a dramaty pokroju "Miasta gniewu" nigdy mnie do siebie nie przekonają, oczywiście od każdej reguły zdarzają się wyjątki, ale to rzadkość. Ode mnie 5/10. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
openminded

Popieram, niby film był "mocny" jak to niektórzy mówią ale nie miał w sobie tego "coś" dlatego trochę może niska ocena z tymi scenami też się raczej zgodzę :-)

ocenił(a) film na 8
Raizo601

mnie miasto gniewu duzo bardziej przekonalo. babel mi sie dluzyl, w crash caly czas sie cos dzieje. 21 gramow tez widzialem i chyba najmocniejszy ze wszystkich, ale tez chyba najtrudniejszy w przekazie, tam za bardzo skakali czasowo. widac ze miasto gniewu jest zrobiona dla szerszego grona widzow, a 2 pozostale przeze mnie wymienione raczej nie. jest bardziej "hollywoodzkie" dzieki czemu, mimo wszystko lepiej sie je oglada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones